امنیت خانه هنگام خارج شدن از آن یکی از مهمترین اصول می باشد که باید آن را همیشه در اولویت قرار دهید. ما در این مقاله ۱۰ راه ساده و کاربردی برای ایجاد ایمنی بیشتر برای شما قرار داده ایم که فقط کافیست مارا در این پست همراهی کنید.

۱-ایمنی درب ها

تقریبا اکثر سرقت ها از طریق درب ورودی انجام می شود. پس این نکته بسیار مهم است که  همیشه درب ورودی منزلتان را به خوبی بازرسی کنید، نه تنها درب ورودی بلکه تمامی درب ها. چارچوب درب ها، لولا ها، جنس قاب ها و خود درب ها را به خوبی بازرسی کنید و مطمئن شوید که کاملا سالم بوده و به خوبی کار میکنند. درب ورودی نقطه کانونی خانه شما می باشد و از اهمیت بالایی برخوردار است، پس امنیت آن را فدای زیبایی نکنید و تا حد امکان منافظ خالی آن را از بین ببرید و از قفل خوب برای آن استفاده کنید و اگر درب منزلتان فاقد قفل دریچه ای می باشد، فورا بر روی آن نصب کنید.

۲-پنجره ها را قفل کنید

از چفت ها و گیره های پنجره مطمئن شوید زیرا در اکثر مواقع این چفت ها از امنیت بالایی برخوردار نیستند و باید در صورت امکان قفل های مطمئن و ایمن بر روی آن نصب کرد. همچنین برای شیشه ها از خمیر و چسب مرغوب استفاده کنید. بیشترین خطر بر روی پنجره های طبقه اول می باشد اما باید پنجره های طبقه های بالایی و زیر زمین را هم بازرسی و ایمن ساخت.

۳-خرید یک سیستم امنیتی

تمامی خانه ها باید دارای یک سیستم امنیتی باشند که می تواند یک سیستم دوربین ساده و یا یک سیستم امنیت نظارتی هوشمند باشد. شما باید منطقه و شرایط خود را به طور کامل بررسی کنید و با توجه به نیاز از یک سیستم امنیتی برای خانه تان استفاده کنید. برخی از اصولی که باید در سیستم امنیتی مورد توجه قرار دهید عبارتند از سیستم هشدار، سنسور های حرکتی درب ها و … .

۴-جلسه با همسایگان

همسایگان شما می توانند اولین مدافع در مقابل سرقت از خانه شما باشند. شما نمی توانید خارج از خانه باشید اما نظارت کامل بر آن داشته باشید. اما همسایگان می توانند بلافاصله پس از وقوع اتفاقی به شما اطلاع دهند. پس ارتباط با همسایگان بسیار مهم است. اگر با همسایگان خود آشنا نیستید، در اولین فرصت جلسه ای را با آن ها برگزار کنید و ارتباط خوبی را با آن ها برقرار نمایید.

۵-ساخت یک سرقت جعلی

پس از این که با همسایگان خود آشنا شدید، حال از یکی از آن ها بخواهید زمانی که در اطراف خانه شما  بچرخد، تصمیم به سرقت بگیرد و ببینید که آیا دیدی از بیرون به اجسام با ارزش در خانه شما وجود دارد و یا این که زمانی که شما به سراغ وسایل با ارزشتان در خانه رفته اید او از بیرون می تواند شما را ببیند؟ این عمل باعث میشود که در صورت بروز سرقت بتوانید آن ها را هنگام سرقت وسایل با ارزش از بیرون مشاهده کنید و به پلیس اطلاع دهید.

۶-اطلاع از منابع

منابع مهم در رابطه با امنیت مانند پلیس را در منطقه خودتان پیدا کنید. همچنین از منابع دیگری که به امنیت ارتباط دارد مطلع شوید. در برخی مواقع افسر های پلیس محلی را برای منطقه می فرستند، با آن ها نیز آشنا شوید و آن ها را نیز بشناسید.

۷-روشن کردن اطراف خانه

ممکن است یک سارق در روز و هنگامی که شما در محل کار هستید اقدام به سرقت کند اما این بدان معنا نیست که شب ایمن است. باید حدالامکان در اطراف خانه چراغ تعبیه کنید و در هنگامی که در منزل نیستید چراغ های بیرونی را روشن بگذارید. همچنین می توانید در کنار این چراغ ها سنسور های مخصوص نیز قرار دهید زیرا سارقان توجهی به آن ها نمی کنند.

۸-از بین بردن مکان های مخفی

سعی کنید تا جایی که می توانید در اطراف خانه چیز هایی استفاده نکنید که بشود به عنوان یک مکان برای مخفی شدن از آن ها استفاده کرد مانند درخچه ها و بوته های بزرگ که مظنونین به راحتی می توانند در آن ها پنهان شوند. پس سعی کنید در اطراف خانه به جای درخت چه ها و بوته های بزرگ از گل های زینتی کوچک استفاده کنید.

۹-اضافه کردن علائم امنیتی

بسیاری از علائم امنیتی و بسته های امنیتی برای قرار دادن بر روی پنجره ها و درب ها وجود دارد که از سرقت جلوگیری میکنند. حتی اگر شما درون منزلتان سیستم امنیتی ندارید، قرار دادن علائم و نشانه های جعلی آن بر روی درب ها و پنجره ها می تواند از خود سیستم امنیتی موثر تر باشد و از یک سرقت جلوگیری کند.

۱۰-ایجاد یک برنامه

قاعدتا این مراحل و راه کار ها همیشه کافی نیست. شما باید یک جلسه در خانواده تشکیل دهید و با اعضای خانواده درباره آن بحث کنید. باید تمام اعضا یک برنامه و مقرارات برای باز کردن درب ها برای غریبه ها، قفل کردن و فعال کردن سیستم امنیتی هنگام خروج و داشتن یک برنامه برای خروج اضطراری هنگام اتش سوزی را داشته باشند. باید مطمئن شوید که کودکان می دانند که در این هنگام چه اقدامی باید انجام دهند و آموزش دیده باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *